Články z blogu

Jak správně používat nano čistící prostředky a ochrany?

Jak správně používat nano čistící prostředky a ochrany?

15. 06. 2017

Často slýcháme dotazy ohledně používání nano prostředků. Používají se stejně, jako běžné čističe? Musím mít nějaké školení pro používání? Je jejich použití bezpečné? A další. Proto jsme se rozhodli v tomto článku shrnout základní pravidla pro jejich použití. Není se ale vůbec čeho bát. Nejde o nic těžkého. Přečtěte si návod Vždy si přečtěte návod, před první aplikací. Aby prostředek fungoval správně, je zapotřebí dodržet přesný postup aplikace uvedený na obale. A to jak u čističů, tak u ochran. Ochrany je navíc nutné aplikovat na dokonale očištěný povrch, a to dokonce i u zcela nových výrobků. Jen omytí vodou nestačí, je potřeba použít speciální prostředky k tomu určené (odkaz). Poté povrch nechte důkladně oschnout. Důležitá je také teplota prostředí, neměla by být nižší než 10 ºC, a teplota ošetřované plochy nesmí přesáhnout 30 ºC. Teprve po 3–4 hodinách po nanesení je přípravek bezpečně suchý a voděodolný. Během následujících 48 hodin ale neaplikujte na ošetřené povrchy žádné další chemické přípravky. Pokud je po čase povrch zašpiněný, stačí pouhé opláchnutí vodou nebo jednoduché biologické čistidlo. Není vhodné používat agresivní abraziva. Neplýtvejte Nano čisticí a ochranné prostředky Alori jsou o 80% účinnější, než běžné čističe. Proto při jejich použití stačí pouze malé množství. Většina lidí je zvyklá používat čisticí prostředky podle hesla "čím více, tím lépe". Je to dáno právě nízkou účinností běžných čističů, na kterou jsme zvyklí. U Alori prostředků to takto nefunguje. Opravdu stačí použít malé množství výrobku, aby byl výsledek dokonalý. Šetřete své peníze a neplýtvejte zbytečně. Je to bezpečné? Všechny prostředky Alori jsou certifikované pro použití v domácnosti. Splňují přísné normy České republiky i Evropské unie. Nemusíte se bát, že vám prostředek při styku s kůží ublíží. Ve většině případů jej stačí omýt vodou. Přesto doporučujeme při použití využívat rukavice. Naše prostředky jsou také 100% biologicky odbouratelné. Na každém obale najdete telefonní číslo na toxikologické středisko v Praze, kde je nepřetržitá linka pro pomoc v naléhavých situacích. Ač věříme, že k žádným takovým při použití našich prostředků nedojde.

Úklid pomocí nanotechnologií. Jak to vlastně funguje?

Úklid pomocí nanotechnologií. Jak to vlastně funguje?

15. 06. 2017

Díky nanotechnologii si můžete zjednodušit a zkrátit péči o domácnost. Získáte tak více času pro svou rodinu, své přítele, koníčky a zájmy. Můžete mít okna i zrcadla, které se nezamlží. Vodovodní baterie, obklady a spáry , na kterých se neusazuje vodní kámen. Oblečení a obuv, která nepromokne a špína se na nich neudrží. To všechno je možné. To vše díky nanotechologii. Jak to ale vlastně funguje? Možná jste zatím slovo nanotechnologie neslyšeli, nebo jste si jej nepospojovali s úklidem. Jejich použití ale přináší takové výhody, že stojí za to je přinejmenším vyzkoušet.  Takzvané „nano“ prostředky obsahují ve svém složení nanočástice o velikosti 1-100 nm tj. 10-9m (přibližně deseti tisícina tloušťky lidského vlasu). Nanočástice jsou tak malé, že proniknou i do mikroskopických trhlin a záhybů jakéhokoliv povrchu. Svým působením rozpustí nečistoty a vytáhnou je na povrch, kde je velmi snadno setřete i bez mechanického drhnutí. Nano ochrany po nanesení dokonale zacelí povrch a udělají jej dokonale hladkým. Na takovém povrchu velmi těžko ulpí jakákoliv nečistota, voda, olej, prach atd. To velmi ulehčí a zrychlí následný úklid a to až o 80%. Také materiály chrání před opotřebováním, UV zářením, vodním kamenem atd. Tento princip vychází z přírody a chování některých rostlin. Typickým příkladem je květ lotosu a jeho vlastnosti. Povrch jeho listů má vysoce hydrofobní vlastnosti a to díky obrovskému množství hrbolků o velikosti jedné miliardtiny metru, které pokrývají jeho povrch.  Díky tomu, se jakákoliv nečistota na jeho povrchu velmi těžko udrží, a pokud přece, tak ji první déšť smyje. Květ lotosu je tak stále čistý a tento jev je nazýván tzv. efektem lotosového květu. Právě na efektu lotosového květu fungují naše přípravky. Nano částice, vytvoří na povrchu neviditelnou vrstvu, která má silné samočisticí vlastnosti (hydrofobní, oleofobní efekt). Zároveň ale zůstávají zachovány paro-propustné vlastnosti materiálu, neboť samotné nano prvky nedrží na povrchu pomocí pojiva, nýbrž za pomocí chemických vazeb a magnetických sil. Díky tomu je výsledná ochrana odolná proti působení mrazu a vlhkosti, neovlivní ji ani časté střídání teplot nebo působení chemických látek. Je úžasné, že tyto samočisticí vlastnosti můžete díky našim prostředkům propůjčit jakémukoliv materiálu. Ochranný film zaniká pouze mechanickým opotřebením nebo postupným zvětráváním, takže je potřeba tuto vrstvu za čas obnovit. Nano ochrana podstatně prodlouží interval, potřebný na údržbu a tu zrychlí a usnadní. Navíc i zlevní, protože k odstranění nečistot pak stačí obyčejná voda. Naše prostředky můžete bez obav použít na domácí nábytek , spotřebiče, podlahy, stavební prvky (skla a rámy oken, dveře, parapety atd.), sanitu (sprchové kouty, vany, atd.) apod., kuchyňské spotřebiče (sklokeramické desky, trouby, mikrovlnné trouby, lednice, myčky apod., dále pak o venkovní nábytek , dlažby, dřevěné paluby, ploty, bazény, vířivky a jiné prvky.  

7 důvodů, proč používat Alori čisticí prostředky a ochrany ve vaší domácnosti

7 důvodů, proč používat Alori čisticí prostředky a ochrany ve vaší domácnosti

26. 07. 2017

Dostal se k nám dotaz: "Čím se vaše prostředky liší od těch, které běžně koupím v drogerii?" Děkujeme za tento dotaz, protože nás inspiroval k napsání tohoto článku. Několik zásadních rozdílů, tady totiž je. Jak se tedy liší Alori prostředky od klasických čisticích prostředků (nebereme v potaz ekologické a bio čisticí prostředky).  1) JSOU NETOXICKÉ Možná vás překvapí, kolik nebezpečných chemických látek obsahují klasické čisticí prostředky. Tyto látky se při styku s naší kůží, nebo při vdechnutí dostávají do těla. Jejich používáním ohrožujeme nejen sebe, ale i své blízké, zvířata, rostliny i životní prostředí, jako celek. Alori produkty neobsahují žádné karcinogeny, neurotoxiny, parabeny, ftaláty, hormonální distruptory ani jiné nebezpečné látky. 2) JSOU 100 % BIOLOGICKY ODBOURATELNÉ Myslíme nejen na váš domov, ale na planetu jako celek. Naše produkty jsou biologicky odbouratelné, jejich používáním neohrožujete životní prostředí. Nevadí, pokud se dostanou do vody, půdy, nebo k rostlinám. 3) JSOU O 80 % ÚČINNĚJSÍ NEŽ BĚŽNÉ ČISTIČE Jak je to možné? Díky receptuře obsahující nanočástice. Ty proniknou vrstvou špíny, až k povrchu. Ale nezůstávají jenom na povrhu. Proniknou do všech nerovností a záhybů, kde rozpouští usazené nečistoty a vytáhnou je na povrch, kde je snadno setřete. Díky své účinnosti šetří při úklidu čas i námahu 4) MAJÍ UNIKÁTNÍ DESIGN Naše prostředky jsou jiné a tom odpovídá i jejich design. Jednoduchost, účelnost a čistota provedení odráží i jejich vlastnosti. Většina čisticích prostředků je balena ve zbytečně velkých obalech, které v domácnosti zabírají hodně místa a jsou neskladné. Také většina nehod s čisticími prostředky v domácnosti je způsobena velmi lákavým, barevným obalem, který má navnadit ke koupi. Uvědomujeme si, že je to velmi nebezpečné, zejména pro malé děti. 5) JSOU ČESKÉ PRODUKTY Česká výroba. Podporujeme českou ekonomiku. Nechceme dovážet hotové produkty z jiných zemí. Chceme mít přehled a kontrolu nad tím, jak se prostředky vyrábějí a nad jejich přesným složením. Také je můžeme upravovat na základě zpětné vazby od vás, našich zákazníků. 6) PŘÍLIŠ NEVONÍ Naše prostředky na rozdíl od většiny čisticích prostředků, neoplývají výraznými vůněmi. Proč? Většina těchto vůní jsou syntetické vonné látky. Tyto syntetické sloučeniny pocházejí z ropy a mnohé z nich jsou potvrzené toxiny či karcinogeny. Esenciální přírodní oleje, které jsme chtěli do našich výrobků použít bohužel nepříznivě ovlivňují recepturu přípravku a ničí jeho účinnost. Naše výrobky jsou neutrální, nebo mají velmi jemnou vůni. Nechceme abyste při úklidu inhalovali nebezpečné látky. 7) NEJSOU BAREVNÉ V našich produktech nenajdete žádná syntetická barviva. Jsou to bezbarvé kapaliny nebo gely. Je to ze stejného důvodu jako s vůněmi. Barviva jsou ve většině případů nebezpečné látky.   Doufám, že jsme odpověděli na výše položenou otázku a třeba vás i navnadili a budete chtít naše produkty vyzkoušet třeba ve své kuchyni, koupelně nebo obýváku. 

Jak na vodní kámen?

Jak na vodní kámen?

24. 05. 2019

Co způsobuje vodní kámen Vodní kámen vzniká usazováním minerálů z vody a nevzhledně pokrývá povrchy převážně v koupelně nebo v kuchyni. Při zvažování vhodné metody čištění vodního kamene je důležité brát v potaz, o jaký povrch se jedná. Každá metoda není vhodná pro všechny typy povrchů.  Běžné čističe vodního kamene Vodní kámen lze většinou odstranit pouhým octem, citronovou šťávou nebo jedlou solí, avšak účinek je krátkodobý. Běžné čističe vodní kámen sice odstraní, ale povrch nijak dále nechrání. V místech, kde dochází k častému kontaktu s vodou, se tak může usazovat vodní kámen již pár dní od vyčištění. Účinnost nano prostředků Nano čistící prostředky tvoří revoluci v odstraňování vodního kamene. Nanočástice pronikají do mikroskopických trhlin a záhybů jakéhokoliv povrchu. Rozpouštějí usazený vodní kámen a vytáhnou jej na povrch, odkud jde velmi lehce setřít i bez mechanického drhnutí. Po vyčištění se na povrchu vytváří nano ochranná vrstva, která povrch dokonale zacelí a vyhladí. Na takovém povrchu se další nečistoty mnohem hůře usazují. Tím se nejen prodlužuje interval čištění, ale také je rychlejší a snadnější. K následnému čištění ošetřeného povrchu navíc stačí pouze voda. Během vývoje nano čistících prostředků Alori byl kladen velký důraz nejen na jejich účinnost, ale i na rychlé a bezpečné použití. Čistič vodního kamene přichází v revoluční gelové konzistenci, která odstraní usazeniny i ze svislého povrchu, aniž by přípravek stekl.   Princip fungování nano čističů Princip čištění a ochrany povrchu přípravky Alori vychází z efektu lotosového květu a jeho vlastností. Nanočástice vytváří na povrchu neviditelnou vrstvu, která má silně samočistící vlastnosti. Povrchu zůstávají zachovány paropropustné vlastnosti materiálu, neboť samotné nanoprvky nedrží na povrchu pomocí pojiva, ale pomocí chemických vazeb a magnetických sil. Díky tomu je výsledná nano ochrana odolná proti působí mrazu a vlhkosti, neovlivní ji ani střídání teplot či působení chemických látek. Ochranný film zaniká pouze mechanickým opotřebením a postupným zvětráváním, proto je třeba nano vrstvu pravidelně obnovovat. Jak funguje klasický čistící prostředek? Jak funguje Alori čistící prostředek?     Vyzkoušejte nano čistící prostředek na vodní kámen a objevte sílu nanotechnologie.  

Nahoru